Studijní tipy

Archiv televize

Zjistěte si, jak se tento archiv nazývá ve vašem cílovém jazyce, jaké jsou privátní a jaké veřejnoprávní televize a najděte si pořad, který Vás zaujme.

V dnešní době streamovacích služeb se Vám to možná bude zdát jako zastaralá rada, ale nechte mě přesvědčit Vás, o jejích výhodách.

Televizní kanály jsou součástí každé kultury. A snaží se držet krok s dobou. Produkují své vlastní zajímavé pořady, seriály, filmy, dokumenty. A jedná-li se o veřejnoprávní televizi, dá se očekávat, že tyto pořady budou mít i dobrou úroveň, vyšší standardy při výběru herců, režisérů, témat apod. Své pořady nabízejí ke zhlédnutí online ve svých archivech. Zjistěte si, jak se tento archiv nazývá ve vašem cílovém jazyce, jaké jsou privátní a jaké veřejnoprávní televize a najděte si pořad, který Vás zaujme.

A významný bonus navíc je možnost zapnutí titulků pro sluchově postižené a znevýhodněné. Máte tak k dispozici text k mluvenému slovu, který je ideální pro učení se jazyku zhruba od úrovně A2. Jelikož jsou seriály a filmy též plné zvuků, naučíte se bezděčně také, jak se dá popsat různý typ hudby či tón hlasu. A tyto kvality a přednosti nejsou cílem produkce soukromých streamovacích služeb, které jsou navíc placené.

Rubriky